Chcesz ogarnąć chaos w firmie?

Zobacz jak to zrobić

Od 1990 roku pomagamy przedsiębiorcom w rozwoju ich biznesów.

Arkadiusz  Zamarja

Czy Twój laptop też ma wakacje?

Arkadiusz Zamarja | Komentarze | wtorek, 27 sierpień 19, 12:40

Jesteś tutaj


Upały znowu powracają, ale czy Ty pamiętasz aby zrobić co jakiś czas konserwację układu chłodzenia w swoim laptopie?


Zakładam, że wiesz po co to się robi Uśmiech Przypominanie tego naszym Klientom w serwisie wydaje się nudne, a dla każdego jest to oczywiste, że należy je robić.

Ale czy wszyscy to robią?


Niestety nie. Jest z tym jak z ubezpieczeniem, w momencie jakiejś szkody okazuje się czy pamiętaliśmy aby być przewidującym i zabezpieczyć się chociaż w minimalnym stopniu.

A co możesz stracić bez systematycznej konserwacji i czyszczenia laptopa?


Najczęstszą szkodą w tym przypadku jest usterka karty graficznej. Standardowy objaw, to czarny ekran laptopa po jego uruchomieniu. Czasami możesz to przewidzieć, bo laptop się mocno grzeje. No i rozpaczliwie włącza wiatrak wewnętrzny aby chociaż trochę się schłodzić.

W takim przypadku wszyscy zaczynają się martwić o swoje dane.

Uspakajamy, można powiedzieć, że najczęściej wtedy z danymi nic się nie dzieje (oczywiście, nie powinno się nic stać), ale takiej pewności nie masz. Przy nagłym wyłączeniu laptopa lub wyskoczeniu np. blue screena mogą się zdarzyć przypadki, że Twój dysk twardy odmówi posłuszeństwa i coś się stanie z danymi.

Jednak największym kosztem braku konserwacji laptopa i w konsekwencji uszkodzenia grafiki jest wymiana samej karty graficznej. To koszt około 400-500 zł. W drogich modelach jeszcze więcej. Zdarza się, że nie można już tej grafiki wymienić, bo zazwyczaj się ją wymienia, nie naprawia. I wtedy jest problem bo nie wiadomo co zrobić z Twoim ulubionym laptopem, którego nie można naprawić. Spore straty z tym związane. A zakup nowego laptopa? Ech, to oddzielna historia.

Pamiętaj o tym, że przy okazji wizyty Twojego laptopa w serwisie i w trakcie dokonywania innych napraw proponujemy konserwację układów chłodzenia w promocyjnej cenie, często nawet za połowę standardowej ceny tej usługi - laptop mamy i tak już rozebrany i możemy to zrobić przy okazji.

Nie warto abyś się martwił o tragiczne skutki przegrzania laptopa, warto abyś zadbał o niego jak na przykład o swój samochód. Przecież w nim stale wymieniasz filtry i robisz przeglądy konserwacyjne, a dzięki temu na pewno masz mniej awarii i nieszczęśliwych zdarzeń.

Zapraszamy do serwisu, latem konserwacja laptopa jest w modzie Uśmiech

A może jedziesz na urlop? Jest to okazja na oddanie laptopa do serwisu. Nie zabierasz go chyba na wakacje?! Uśmiech Uśmiech Uśmiech